Slová končiace sa na –gína - angína, vagína

15.2.2007 o 17:23 | Karma článku: 3.76 | Prečítané  1709-krát

Na tieto slová, zdanlivo okrem fonetickej podobnosti nemajúce nič spoločné sa budem pozerať z pohľadu môjho, teda mužského. Nakoľko sú si podobné a akú dôležitú úlohu hrajú v jednotlivých kapitolách mužského videnia sveta?

Keď sme boli malí chlapci, vrcholom nášho snaženia a prejavovania našej náklonnosti k už vtedy  nežnejšiemu pohlaviu bolo čo najdlhšie strávený čas v ich prítomnosti. Za cenu rôznych hier, často so všakovakým úmyslom či len jednoduchého páchania zloby na šesťročných dievčatkách(hanba nám vtedy, hanba nám dodnes). Ak rodič bol nezodpovedný, či len nepozorný, tak svoju malú, nie olivovú, ale predsa len ratolesť,  pustil do škôlky aj s nejakým vírusom(dúfam, že angína je vírusové ochorenie), tak riskoval, že urobí zo zopár chlapcov hotových Casanovov. Presne toto bolo merítko úspešnosti, samozrejme existovali aj iné formy, napríklad škrabance, modriny spôsobené kým iným ako dievčaťom, no a nesmieme zabudnúť ani na skoro najvyšší stupeň uznania- verejné pokarhanie od pani učiteľky. Tu sa rodila prvá hierarchia medzi chalanmi, zatiaľ ešte nezáležalo či majú vaše tenisky správnu značku a vlasy správny smer podporený gélom Preto milí rodičia, ak príde nabudúce malý Jožko/Vilko/Ferko/Miško... domov a oznámi vám, že ho škriabe v hrdle, tak jediným dôvodom nemusí byť rozopnutá vetrovka, holý krk a čiapka, ktorá ostala v šatni.

 

Tak naši hrdinovia zo škôlky už vyrástli a predsa len tá angína sa im zdá pri tak trošku dosť málo na to, aby si zachovali svoje vedúce postavenie v hierarchii. Od dievčat sa už očakáva nejaká tá prítulnosť aj na verejnosti, tú treba násobiť určitým koeficientom, výsledkom môže byť dosiahnutie pomyselného Olympu, pravdepodobnosť vzrastá vekom  a klesá cudnosťou jednej zo strán. Oproti nakazeniu angínou, tu záleží veľa od spôsobu a frekvencii. Ak by sme aj naďalej držali po línii, ktorú sme si stanovili v predchádzajúcom odstavci, tak úspešnosť by sa aj tento krát mala merať podľa choroby, konkrétne povedzme syfilis, kvapavka a rôzne iné.

To by ale na druhú stranu degradovalo pána úspešného(?), minimálne by sme povedali, že sa mu to podarilo cestou...cestou popri Slovnafte:-)

 

Z angíny sa vyležíme za pár dní, pri najhoršom nám zanechá stopy na organizme, ale pri získavaní druhého skalpu môžeme za sebou nehať stopy s oveľa väčšími následkami.

Budujme si preto imunitu, aspoň do určitého veku.

Hlavné správy

PESTRÉ LETO V ZAHRANIČÍ

Po sezóne príde v Chorvátsku depresia

Cudzinci sú zaskočení, že kaviarne sú tu po celý deň plné, vraví Slovenka z Chorvátska.

WWW.SME.SK

Maestro posledný raz na javisku. Slovensko sa rozlúčilo s Chudíkom

Nedokážem ti povedať zbohom, zaznelo v záverečnej reči Dušana Jamricha.

TV.SME.SK

Referendum bude tesné. Osud Grécka je nejasný

V nedeľu Gréci rozhodnú, či by mala ich vláda prijať navrhované reformy, alebo nie.


Už ste čítali?